Podstawowe informacje

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Świadczenie "Dobry Start" przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia. Świadczenie nie będzie przysługiwać na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowania przedszkolne (tzw. zerówki), dzieci uczęszczające do szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych.

Zgodnie z tym programem rodziny otrzymają raz w roku 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole – bez względu na dochody.

 

Wnioski o świadczenie będą przyjmowane i realizowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublińcu.

 

Wniosek o ustalenie prawa do świadczenia można składać już od 1 lipca drogą elektroniczną przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną, a od 1 sierpnia droga tradycyjną (papierową). Wniosek należy złożyć do 30 listopada. Po tym terminie złożone wnioski pozostaną nierozpatrzone.

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu, rodziny wyprawkę otrzymają nie później niż  30 września. W przypadku wniosków złożonych w kolejnych miesiącach maksymalny czas na rozpatrzenie wniosku to 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.

W celu usprawnienia i przyspieszenia procesu przyznawania wyprawki szkolnej zrezygnowano z konieczności wydania i doręczenia decyzji administracyjnej – będą one wydawane jedynie w przypadku odmowy przyznania świadczenia, a także w sprawach nienależnie pobranych świadczeń.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-27
Data publikacji:2018-07-27
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:2585