ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI - PODSUMOWANIE, PODZIĘKOWANIE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

4 kwietnia 2017

W miniony weekend na terenie Lublińca w siedmiu największych sklepach odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, która jest inicjatywą Banków Żywności zrzeszonych w Federacji Polskich Banków Żywności. Przez trzy dni do specjalnie ustawionych koszy, wózków sklepowych udało się zebrać 2 tony 286 kg żywności!

Jak co roku dużą część zebranego towaru stanowiły: makarony, ryż (745 kg), cukier (505 kg), mąka (395 kg), słodycze (96 kg), konserwy mięsne i rybne (72 kg). Do koszy trafiły również napoje, kawa, herbata, muesli, przetwory z owoców i warzyw.

Od poniedziałku pracownicy MOPS rozpoczęli wydawanie przygotowanych paczek najuboższym mieszkańcom Lublińca. Jak co roku MOPS wesprze osoby starsze, niepełnosprawne, rodzin w trudnej sytuacji materialnej, paczkami obdarowane będą również osoby bezdomne. Zebrana żywność trafi też do lublinieckich szkół, do Placówki opiekuńczo-wychowawczej, na oddział pediatryczny SPZOZ i oddział młodzieżowy Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego, do DDP „Klubu Seniora” oraz Domu dla Osób Bezdomnych i Najuboższych Markot w Kokotku.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej pragnie podziękować szkołom i wolontariuszom za bezinteresowną pracę, a także właścicielom i obsłudze sklepów (Lidl, Kaufland, Carrefour, Biedronka ul. Stalmacha, Powstańców Śl., Oleska oraz Profit) za zrozumienie i przychylność w zorganizowaniu zbiórki oraz wszystkim darczyńcom, którzy nie pozostali obojętni wobec osób potrzebujących pomocy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie zbiórka żywności magazyn

    zbiórka żywności magazyn

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2017-04-04
Data publikacji:2017-04-04
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:1797